Stránka 1 z 1

Casey Heynes, šikanovaný hrdina, ktorý sa bránil?

Neprečítaný príspevokNapísal: Pia Nov 30, 2012 3:26 pm
od Peter
Na youtube sa objavilo video, kde chlapec útočí na o hlavu vyššieho spolužiaka, pravdepodobne šikanovaného, ktorý sa útoku nebráni, len kryje. Provokovanie dospelo do takého štádia, že sa karta obrátila a obeť útok vrátila. Incident sa odohral v Austrálii.
Za krátky čas sa z Caseyho Heynesa stala internetová hviezda, hrdina, ktorý sa vzoprel šikane.
Prvý krát sa toto video objavilo 14. marca 2011

Kód: Vybrať všetko
http://www.dailymotion.com/video/xhlepn_casey-heynes-vs-bully_fun


Prípad však neskončil týmto incidentom, ale znamenal neblahé dôsledky na útočiaceho aktéra videa, ktorý sa stal spolu so svojou rodinou terčom útokov a eskalovanej nenávisti. V rozhovoroch Richard Gale (útočník) tvrdí, že prvý útočil Heynes, a video ukazuje situáciu ktorá, sa odohrala po prvom incidente. Richard tvrdí, že aj on bol šikanovaný. Nakoniec sa po rozhovore s otcom za incident ospravedlnil
Kód: Vybrať všetko
http://youtu.be/__IjcLVBBYc


Akokoľvek to v skutočnosti bolo, históriu píšu víťazi. Casey sa stal interetovým mémom pod nálepkou Zangief Kid, podľa wrestlera zo série videohier Street fighter(podľa portálu KnowYourMeme.com), a má aj fan stránku:
Kód: Vybrať všetko
http://www.caseyheynes.com/

Táto stránka opísala Caseyho ako úbohého chlapca, ktorý bol šikanovaný väčšinu svojho života. Casey si užíva medializáciu svojho prípadu a dokonca vystúpil na pódiu spolu s Justinom Biebrom.

Definitívnemu záveru som sa nedopátral, neviem kto z nich má väčší podiel viny. Je však isté, že šikanovanie je medzinárodnou školskou "kultúrou" ako aj to, že veľký brat má svoje oko už takmer v každom vrecku a video pridané na internet môže spôsobiť mnoho veľkých problémov. Richard by bez neho prešiel s dočasným vylúčením zo školy a napomienkou, takto má na krku nálepku, ktorej sa bude zbavovať veľmi ťažko.

Kód: Vybrať všetko
http://www.examiner.com/article/bully-fight-video-richard-gale-says-he-s-been-bullied-for-years