Viera - umele oplodnenie.

Na vážne témy etiky súvisiacej s vedou.

Viera - umele oplodnenie.

Neprečítaný príspevokod apocalyptik » Uto Nov 27, 2012 12:22 am

Aký je váš názor či pohľad na vzťah medzi týmito termínami?
Myslíte si, že sú veriaci a rôzni iní milne kompetentní ľudia opravnení vobec kritizovať, či negatívne sa vyjadrovať k oblasti vedy, ktorou su umelé oplodnenia? A nechať sa ňou pohoršovať?

Nie som si istý tým, či práve táto téma je úplne ideálna či zaujímavá, ale chcel som na dané nedávnovytvorené fórum niečím prispieť a tak sa ho pokúsiť aspon kus rozbehnúť.
apocalyptik

Re: Viera - umele oplodnenie.

Neprečítaný príspevokod Rinzler » Uto Nov 27, 2012 12:38 am

apocalyptik píše:Aký je váš názor či pohľad na vzťah medzi týmito termínami?
Myslíte si, že sú veriaci a rôzni iní milne kompetentní ľudia opravnení vobec kritizovať, či negatívne sa vyjadrovať k oblasti vedy, ktorou su umelé oplodnenia? A nechať sa ňou pohoršovať?

Nie som si istý tým, či práve táto téma je úplne ideálna či zaujímavá, ale chcel som na dané nedávnovytvorené fórum niečím prispieť a tak sa ho pokúsiť aspon kus rozbehnúť.

Tvoj príspevok porušuje základné pravidlá fóra. Ad hominem argumenty voči iným osobám sú pre diskusiu nerelevantné. Môžeš skúsiť svoj príspevok napísať znova, vynechaním ironizujúcich poznámok o kompetencii iných vyjadrovať sa k téme. Tému treba bližšie špecifikovať, pomohlo by napísať k nej svoj vlastný názor a opodstatnenie. Tieto zásady diskusie máme popísané v základných pravidlách s ktorými si pri registrácii súhlasil.

viewtopic.php?f=5&t=3

Snaha rozbehnúť fórum sa cení, ale treba si rozmyslieť tému a jej hodnotu. Veríme, že je na svete veľa tém, ktoré sú kontroverzné alebo náročné a stoja za diskusiu. Je možné baviť sa o hodnote názorov a prístupov k nim, no vyjadriť sa k akejkoľvek téme má právo každý bez ohľadu na kvalifikáciu, ak to inak neupravujú pravidlá spoločnosti a ak je o názor požiadaný. To, či je nekvalifikovaný názor rovnako hodnotný ako názor podložený faktami je vec druhá. Zrejme každého viac osloví názor chirurga pri postupe operácie mozgu, než názor školáka na rovnakú tému. No na názor majú právo obaja, aj vyjadriť, ak dostanú priestor.
Obrázok užívateľa
Rinzler
Site Admin
Site Admin

Späť na Bioetika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

x