Casey Heynes, šikanovaný hrdina, ktorý sa bránil?

Informácie šíriace sa internetom, ľudia a ich osudy
Pravidlá fóra
Patria sem všetky ostatné témy nehodiace sa do existujúcich kategórií, ktoré zaujali veľa ľudí svojim obsahom, no málo kto sa dozvedel ako dopadli

Casey Heynes, šikanovaný hrdina, ktorý sa bránil?

Neprečítaný príspevokod Peter » Pia Nov 30, 2012 3:26 pm

Na youtube sa objavilo video, kde chlapec útočí na o hlavu vyššieho spolužiaka, pravdepodobne šikanovaného, ktorý sa útoku nebráni, len kryje. Provokovanie dospelo do takého štádia, že sa karta obrátila a obeť útok vrátila. Incident sa odohral v Austrálii.
Za krátky čas sa z Caseyho Heynesa stala internetová hviezda, hrdina, ktorý sa vzoprel šikane.
Prvý krát sa toto video objavilo 14. marca 2011

Kód: Vybrať všetko
http://www.dailymotion.com/video/xhlepn_casey-heynes-vs-bully_fun


Prípad však neskončil týmto incidentom, ale znamenal neblahé dôsledky na útočiaceho aktéra videa, ktorý sa stal spolu so svojou rodinou terčom útokov a eskalovanej nenávisti. V rozhovoroch Richard Gale (útočník) tvrdí, že prvý útočil Heynes, a video ukazuje situáciu ktorá, sa odohrala po prvom incidente. Richard tvrdí, že aj on bol šikanovaný. Nakoniec sa po rozhovore s otcom za incident ospravedlnil
Kód: Vybrať všetko
http://youtu.be/__IjcLVBBYc


Akokoľvek to v skutočnosti bolo, históriu píšu víťazi. Casey sa stal interetovým mémom pod nálepkou Zangief Kid, podľa wrestlera zo série videohier Street fighter(podľa portálu KnowYourMeme.com), a má aj fan stránku:
Kód: Vybrať všetko
http://www.caseyheynes.com/

Táto stránka opísala Caseyho ako úbohého chlapca, ktorý bol šikanovaný väčšinu svojho života. Casey si užíva medializáciu svojho prípadu a dokonca vystúpil na pódiu spolu s Justinom Biebrom.

Definitívnemu záveru som sa nedopátral, neviem kto z nich má väčší podiel viny. Je však isté, že šikanovanie je medzinárodnou školskou "kultúrou" ako aj to, že veľký brat má svoje oko už takmer v každom vrecku a video pridané na internet môže spôsobiť mnoho veľkých problémov. Richard by bez neho prešiel s dočasným vylúčením zo školy a napomienkou, takto má na krku nálepku, ktorej sa bude zbavovať veľmi ťažko.

Kód: Vybrať všetko
http://www.examiner.com/article/bully-fight-video-richard-gale-says-he-s-been-bullied-for-years
Peter
Moderátor - podpora
Moderátor - podpora
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Nov 26, 2012 9:25 am

Späť na Internetové kauzy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron

x